USUWANIE DPF WARSZAWA
Usuwanie filtra cząstek stałych Wycinanie DPF

Usuwamy filtr z każdego samochodu – jeśli masz pytania – zadzwoń

Usuwanie fizyczne filtra DPF

Kompleksowo zajmujemy się usunięciem filtra DPF z Twojego auta. Wyjmujemy obudowę filtra, wyciągamy wkład filtra, wyciszamy pustą przestrzeń. Nie ingerujemy w katalizator. Całość jest na koniec jest spawana, szlifowana i lakierowana po to aby nie było widać ingerencji w filtr DPF Twojego samochodu. Nie ma obaw – nasza ingerencja jest niewidoczna.

Korekta oprogramowania

Aby fizyczne usunięcie filtra DPF nie skutkowało żadnymi negatywnymi skutkami, musimy dokonać obróbki oprogramowania silnika. Tę czynność wykonujemy za pośrednictwem złącza OBD II lub bezpośrednio na sterowniku komputera. Modyfikacja oprogramowania jest niezbędna aby auto funkcjonowało właściwie. Po zakończonej modyfikacji sterownika przystępujemy do testów samochodu – sprawdzamy czy usunięcie filtra DPF nie wpłynęło negatywnie na jego działanie.

USUWANIE FILTRA DPF WARSZAWA
NA CZYM POLEGA? JAKA JEST CENA? CZY WARTO?

Usuwanie filtra DPF czyli filtra cząstek stałych polegam na fizycznym jego usunięciu wraz z modyfikacją sterownika samochodu.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na usunięcie filtra DPF?

Filtry DPF powstały po to aby zatrzymywały cząstki stałe przed wyrzuceniem spalin do atmosfery. Najcięższe i najbardziej szkodliwe cząstki zostają w filtrze jednocześnie chroniąc przed nimi środowisko.

Zamysł jest świetny – ale muszą zostać spełnione pewne warunki. Jednym z warunków jest konieczność wypalenia się filtra. Aby to nastąpiło auto musi pracować na wysokich obrotach przez kilkanaście minut. Jest to często niemożliwe przy korzystaniu z samochodu w warunkach miejskich – stojąc w korkach lub na czerwonych światłach.

Co jeśli filtr DPF nie ulegnie wypaleniu?

Wówczas może pojawić się problem w postaci zapchania się filtra DPF. W przypadku gdy tak się stanie – auto zostanie unieruchomione i konieczna będzie wizyta w warsztacie. Z doświadczenia wiemy, że gdy takie auto trafi do naszego warsztatu to zazwyczaj naprawa kończy się na wymianie całego filtra. Przed koniecznością wymiany dokonujemy próby wypalenia filtra jednak często jest to nieskuteczne – wynika to z faktu, że filtr jest już mocno zapchany i jedyną opcją jest jego wymiana.

Wymianę filtra zaczynamy zawsze od diagnozy samochodu, rozpoznania jego marki oraz modelu auta. Nastepnie przechodzimy do zdjęcia obudowy filtra i fizycznego jego usunięcia. Puste miejsce zostaje dokładnie wytłumione. Całość zostaje estetycznie zespawana, oszlifowana i polakierowana aby uniknąć wykrycia braku filtra DPF podczas np. kontroli samochodu.

Następnym krokiem jest modyfikacja oprogramowania samochodu – konkretniej sterownika silnika. Jest to niezbędne aby dokończyć proces usuwania filtra DPF z samochodu.

Po wgraniu odpowiedniej modyfikacji, samochód przechodzi serię testów mających na celu wykazanie czy całość funkcjonuje właściwie.

Na wykonaną usługę udzielamy gwarancję.

Jeśli masz pytania odnośnie naszej usługi usunięcia filtra DPF Warszawsa – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń lub napisz e-maila. Zapraszamy także do naszego warsztatu.

USUWANIE DPF WARSZAWA CENA

Jeśli jesteś zainteresowany usługą usunięcia filtra DPF ze swojego auta – zgłoś się do nas. Zadzwoń lub odwiedź nasz warsztat. Koszt usunięcie filtra DPF jest zależny od samochodu z którego filtr będzie usuwany.

Zapraszamy do kontaktu celem ustalenia końcowej ceny za usuwanie filtra DPF w Warszawie.